reklama

Za co kochamy filmy i seriale dokumentalne?

2020-10-13 11:04:49 Artykuł Partnera 2587


projektbeztytulu-2020-10-12
 projektbeztytulu-2020-10-12

Współczesny widz raczej nie ma powodów do niezadowolenia. Do jego dyspozycji oddanych jest bowiem zarówno mnóstwo kanałów telewizyjnych, jak i coraz bogatsze biblioteki licznych serwisów streamingowych. W ich przepastnych meandrach niejednokrotnie znaleźć można genialne produkcje dokumentalne i oparte na faktach, które cieszą się niemalejącą popularnością wśród widzów. Za co uwielbiamy tego typu produkcje? Nie ma chyba jednej i uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Warto się mu jednak przyjrzeć z różnych perspektyw.

Dlaczego wybieramy dokumenty?

Produkcje dokumentalne to niemal zawsze ambitne dzieła, których zadaniem jest przybliżenie widzowi konkretnej tematyki. Dzięki temu rozwijają nas one intelektualnie i pozwalają zrozumieć mechanizmy, o których do tej pory mogliśmy nawet nie mieć pojęcia. Jest to forma rozrywki, która bez wątpienia łączy przyjemne z pożytecznym - tym bardziej, że mnóstwo tego rodzaju produkcji bez trudu znajdziemy w bibliotekach wspomnianych wcześniej serwisów streamingowych. Bazę tego rodzaju produkcji (a także ich zwiastunów, obsad i opisów) stanowi chociażby serwis Pinbook, który w przyjazny dla użytkownika sposób pozwala na przejrzenie zarówno popularnych nowości, jak i największych hitów. Jakie seriale i filmy dokumentalne warto obejrzeć? Tutaj tak naprawdę wszystko zależy od gustu widza - poniżej jednak zapoznać się możecie z opisem jednej z ciekawszych premier dokumentalnych 2020 roku. 

Przykład rozwijającej rozrywki

Studia to dla wielu najlepszy okres w całym życiu – połączenie beztroskiej młodości i rodzącej się dorosłości. To wówczas rodzą się prawdziwe przyjaźnie, miłości czy zauroczenia. Sprzyja temu uniwersytecki klimat, który poczuć można na niemal każdej uczelni. Okazuje się, że życie niesłyszących studentów nie odbiega od tego schematu. Serial dokumentalny pod tytułem „Migający uniwersytet” to produkcja wyjątkowa, która opowiada w niecodzienny sposób o dorastaniu i wchodzeniu w wiek pierwszych miłości czy poważnych wyzwań. Jego bohaterami są studenci z Uniwersytetu Gallaudeta, w którym uczą się niesłyszący i niedosłyszący. Widzowie reality-show mają okazję poznać ich życie i zwyczajną młodzieńczą radość z życia, której nie brakuje im pomimo ograniczeń. Osiem odcinków pierwszego sezonu serialu obejrzeć można za pośrednictwem Netfliksa. Dzięki dokumentowi mamy szansę wejść do społeczności niesłyszących i poczuć się jak jeden z jej przedstawicieli. Powyższy dokument jest świetnym przykładem produkcji, która potrafi wzbogacić nasze życie o nową wiedzę czy doświadczenia. Nic więc dziwnego, że miliony widzów na całym świecie chętnie sięgają po dokumentalne filmy i seriale. 

https://bedzieladnie.com/