reklama

Zlewozmywaki ceramiczne - czy warto? Odpowiadamy!
Mimo że obecnie prawie każde mieszkanie wyposażone jest w zmywarkę, to ciężko jest wyobrazić sobie kuchnię bez porządnego zlewozmywaka. Jeszcze do niedawna zarówno w lokalach gastronomicznych, jak i mieszkalnych dominowały zlewozmywaki stalowe. Obecnie jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są zlewozmywaki ceramiczne. Jakie są ich zalety? Jak o nie dbać? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

zlewozmywaki-ceramiczne-comitor
 zlewozmywaki-ceramiczne-comitor

Zalety zlewozmywaków ceramicznych

Oglądając amerykańskie wystroje wnętrz, od razu dostrzec można pięknie wykonane zlewy, stanowiące doskonałą dekorację kuchni. Okazuje się, że są to zlewozmywaki ceramiczne. Wykonuje się je z kamionki szlachetnej, która zapewnia im delikatny, estetyczny wygląd. Tego typu zlewy mają bardzo wiele zalet - przede wszystkim jest to bardzo duża odporność na wysoką i niską temperaturę, a także na uszkodzenia mechaniczne. W przeciwieństwie do zlewów stalowych, o wiele lepiej radzą sobie z ostrymi przedmiotami, przez co nie widać na nich zarysowań. Niekwestionowaną zaletą zlewozmywaków ceramicznych jest jednak łatwość w pielęgnacji. Dzięki temu prawie zawsze wyglądają stylowo i bardzo higienicznie!

Okazuje się, że ten rodzaj zlewów nie ma zbyt wielu wad. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to rozwiązanie wiążące się z wyższą ceną, adekwatną do designerskiego wyglądu oraz wytrzymałości zlewozmywaka! Sprawdź dostępne produkty z tej kategorii w sklepie https://comitor.pl.

zlewozmywaki-ceramiczne-01
 zlewozmywaki-ceramiczne-01

Porady dotyczące pielęgnacji

Jak już zostało wspomniane, zlewozmywaki ceramiczne bardzo łatwo utrzymać w czystości. Są one odporne na przebarwienia, zarysowania i nie pozostają na nich ślady wody. Mimo to ważne jest, aby regularnie o nie dbać. W jaki sposób? Przede wszystkim należy (chociażby powierzchownie) oczyścić zlew po każdym zmywaniu. Można to zrobić przy pomocy ścierki lub gąbki namoczonej w ciepłej wodzie i płynie do naczyń. Nigdy nie należy zostawiać w zlewie resztek jedzenia, kawy lub herbaty, gdyż najprawdopodobniej spowoduje to nieprzyjemny zapach w całej kuchni. Oprócz tego raz na jakiś czas poleca się również skorzystanie z profesjonalnych środków czystości dostępnych na rynku, które pomogą gruntownie oczyścić i zaimpregnować zlew.

Zlewozmywaki ceramiczne - zastosowanie

Ten rodzaj zlewów najlepiej sprawdzi się w warunkach domowych, gdzie może stanowić nie tylko użyteczny element wyposażenia kuchni, lecz także stylowy dodatek. Zlewy ceramiczne coraz częściej stosuje się również w hotelach, pensjonatach i apartamentach typu B&B, właśnie ze względu na ich atrakcyjny wygląd oraz łatwe czyszczenie. Czasami spotkać się z nimi można w lokalach gastronomicznych, jednak tam zdecydowanie dominują zlewy stalowe.

Alternatywa dla zlewów ceramicznych

Osoby poszukujące stylowych zlewozmywaków mogą też zainteresować się rozwiązaniem, jakim są zlewy granitowe. Ich koszt zazwyczaj jest podobny, jednak są one znacznie cięższe i lepiej prezentują się w nowocześnie zaprojektowanych wnętrzach.