reklama

Uciekała przed policyjnym pościgiem
Policjanci cieszyńskiej drogówki zatrzymali wczoraj kierującą BMW 25-letnią kobietę, która pomimo sygnałów policyjnego radiowozu nie zamierzała się zatrzymać do kontroli

2020-09-15 09:14:17 Policja Cieszyn 1318


Policja Cieszyn
 Policja Cieszyn

Policjanci cieszyńskiej drogówki zatrzymali wczoraj kierującą BMW 25-letnią kobietę, która pomimo sygnałów policyjnego radiowozu nie zamierzała się zatrzymać do kontroli. Dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz właściwej postawie innych kierujących szybko została zatrzymana. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko miało swój początek wczoraj rano w Ogrodzonej. Policjanci pilnowali bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania Bażanowickiej i Żniwnej. Około godziny 7.35 zauważyli BMW, które to na ich widok zaczęło nawracać. W związku z dziwnym zachowaniem osoby kierującej BMW policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Ruszyli za nim i włączając sygnały dźwiękowe oraz błyskowe dali znak do zatrzymania pojazdu. Kierująca BMW 25-letnia kobieta postanowiła inaczej. Jej reakcją na polecenie zatrzymania pojazdu było przyśpieszenie w celu uniknięcia kontroli. Policjanci rozpoczęli pościg kontynuując go przez kilka kilometrów, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Ostatecznie uciekinierkę zatrzymali w Międzyświeciu. Do jej ujęcia przyczynili się inni kierujący, którzy widząc jej zachowanie na drodze oraz ścigający ją radiowóz uniemożliwili dalszą ucieczkę poprzez spowolnienie ruchu i częściowe „zakorkowanie” drogi.  Policjanci zatrzymali kierującą samochodem kobietę, a pojazd, którym uciekała usunęli z drogi na jej koszt. Powodem ucieczki był fakt, że nie posiadała uprawnień do kierowania , a dodatkowo miała aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2022 roku. 25-latka przyznała się do popełnionych przestępstw i wykroczeń, za które może trafić do więzienia nawet na 5 lat.