reklama

Mistrzostwa Ustrońskie w Pieczeniu Dymfoków

fot. Powiat Cieszyn
 fot. Powiat Cieszyn

Tej jesieni Ustroń staje się areną niezwykłego kulinarnego widowiska – I Mistrzostwa Ustrońskie w Pieczeniu Dymfoków. To wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi pasjonatów kuchni regionalnej i promuje tradycje smaków Beskidu. Odbędzie się ono 12 listopada 2023 roku na terenie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy ul. Orłowej 2 w Ustroniu.

W konkursie o tytuł najlepszego dymfoka stanie ponad 10 lokalnych drużyn, które z determinacją i kreatywnością przygotowują swoje smakowite specjały. Dymfoki, to wyjątkowe danie, pełne tradycji
i unikalnego smaku. To właśnie one staną w centrum uwagi podczas tych mistrzostw, które przyciągną zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Nagrodą główną jest prestiżowy Złoty Kociołek, który trafi do najlepszej ekipy.

I Mistrzostwa Ustrońskie w Pieczeniu Dymfoków to nie tylko wyjątkowa okazja do prezentacji swoich umiejętności kulinarne, ale także wyraz miłości do tradycji i smaków regionu Beskidzkiego. Wydarzenie ma na celu podkreślenie bogactwa kuchni Śląska Cieszyńskiego oraz promowanie tradycji kulinarnej regionu Beskidzkiego. To także doskonała okazja do integracji lokalnych społeczności oraz przywitanie turystów, którzy zafascynowani górami odwiedzają Ustroń.

Całe wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Burmistrza miasta Ustroń, Przemysława Korcza, co dodaje mu prestiżu i uroku.

 Oprócz konkursu, czekają na was liczne atrakcje:

Na odwiedzających czekają uczestnicy, którzy odpowiedzą na pytania "Jak przyrządzać dymfoki", podczas których będziecie mogli dowiedzieć się, jak przygotować to tradycyjne danie.
Kołocze ustrońskie, słodki poczęstunek, który z pewnością umili smakoszom czas, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.
Ciepła herbata jesienna, idealna na jesienne chłody.
Plac zabaw dla dzieci, co sprawi, że cała rodzina będzie mogła miło spędzić czas.
Oraz wiele innych atrakcji, które sprawią, że to wydarzenie będzie pełne smaku i radości.
Zgłaszanie drużyn

Zachęcamy do zgłaszania swoich drużyn! Zgłoszenia przyjmowane są do 7 listopada 2023 roku. Zapisy oraz wszelkie szczegóły dostępne u Mateusza Krala pod numerem telefonu 601 944 434 oraz pod adresem e-mail: dymfokiustron@gmail.com.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/594222749425655 oraz na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/ustronskie.dymfoki

Zapraszamy na I Mistrzostwa Ustronia w Pieczeniu Dymfoków

Nie przegap tego kulinarnego święta smaków Beskidu! Dołączcie do nas 12 listopada 2023 roku o godzinie 11:00 w Ustroniu, na terenie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy ul. Orłowej 2. To będzie kulinarne wydarzenie, które na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Bądźcie częścią tej kulinarno-kulturowej podróży po smakach Beskidów!