reklama

Jaki narożnik wybrać do salonu?
Strefa wypoczynkowa jest często głównym miejscem w salonie. Warto więc zadbać o każdy element, który jest w niej umieszczony. Dotyczy to także narożnika, który często jest wybierany ze względu na komfort i dużą ilość miejsca do siedzenia, jaką zapewnia. Jak wybrać właściwy model do salonu?

2021-08-05 10:25:48 Artykuł Partnera 1393


vero wajnert salon naroznikduzy
 vero wajnert salon naroznikduzy

Rozmiar

Rozmiar to jedna z ważniejszych cech, o którą trzeba zadbać podczas wyboru właściwego narożnika do salonu. Dobrze jest wybrać model, który zapewni komfortowe korzystanie wszystkim mieszkańcom, a także gościom. Jednak aby znaleźć odpowiedni rozmiar mebla, należy uwzględnić również metraż samego salonu. W przypadku narożników do wyboru jest również różny stosunek jednego boku do drugiego. Warto wybrać taki model, który w optymalny sposób wykorzysta dostępną przestrzeń. Rozmiar ma również ogromne znaczenie, gdy narożnik w salonie pełni jednocześnie funkcję łóżka – zwłaszcza dwuosobowego. Najlepiej jest wybrać taki produkt, który zapewni wystarczającą ilość miejsca podczas nocnego wypoczynku. Wielu przodujących producentów – takich jak Meble Wajnert – oferuje na szczęście produkty w różnych rozmiarach.

Obicie

Wybór tapicerki jest bardzo ważny zarówno ze względów wizualnych, jak i praktycznych. Jaka sprawdzi się najlepiej w salonie? Oczywiście zależy to od indywidualnych potrzeb i oczekiwań, a także budżetu. Tanią, a jednocześnie trwałą opcją są tkaniny. Łatwo utrzymać je w czystości, są praktyczne i wytrzymałe, jednak wiele osób może oczekiwać mniej typowego designu mebla. W takiej sytuacji zdecydować się można na aksamit lub welur, które – choć mniej trwałe – wyróżniają się eleganckim wykończeniem. W bardziej klasycznym wnętrzu doskonale sprawdzi się wzorzysty żakard. Wśród nowoczesnych mebli często można spotkać również produkty obite trwałą, lekką i przyjemną w dotyku mikrofazą. Z kolei zwolennicy ponadczasowej klasyki z pewnością docenią skórę. W przypadku mniejszego budżetu dobrze sprawdzi się także jej syntetyczna siostra, czyli ekoskóra.

Rozkładany czy stały?

To, czy wybrany mebel ma się rozkładać, zależy w głównej mierze od tego, jak wykorzystywany będzie narożnik. W wielu domach i mieszkaniach salon pełni funkcję jednocześnie pokoju gościnnego, a nieraz nawet pełnoprawnej sypialni. W takich sytuacjach najlepiej jest wybrać narożnik z możliwością rozłożenia. Na szczególną uwagę zasługują produkty ze skrzynią na pościel. Pozwala to w wygodny sposób przechowywać tego typu wyposażenie, a także ułatwia utrzymanie pomieszczenia w czystości. Jeśli jednak salon nie będzie używany jako pokój do spania, można zdecydować się na produkt bez możliwości rozłożenia. Zazwyczaj takie meble są mniejsze i lżejsze, co przekłada się chociażby na efekt wizualny. Wybór zarówno rozkładanych, jak i stałych modeli narożników jest spory, co zobaczyć można chociażby tutaj: https://domar.pl/sklep/vero-wajnert-meble/.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podczas zakupu narożnika istotne jest, by był on dobrze wykonany. Warto zwrócić uwagę na nawet drobne szczegóły, takie jak wykończenie. Pozwoli to mądrze wydać pieniądze oraz zyskać mebel, który dobrze będzie się sprawdzał na przestrzeni lat. W przypadku modeli rozkładanych istotne jest, by miały one płynnie chodzący i dobrze wykonany mechanizm. Pozwoli to uniknąć problemów w przyszłości. Gdy domu są dzieci lub zwierzęta, dobrze jest także wybrać narożnik obity materiałem, który łatwo utrzymać w czystości, a także jest trwały. Należy pamiętać również, że eleganckie narożniki ze skóry potrzebują regularnej pielęgnacji, która pozwoli utrzymać je w dobrym stanie. Pozwoli to uniknąć rozsychania się i pękania tapicerki. Dobrym pomysłem będzie również sprawdzenie opinii o wybranych produktach, co ułatwi trafiony zakup.