reklama

FIS Grand Prix Wisła 2021 - organizacja ruchu
W weekend od 16 do 18 lipca w Wiśle obędą się zawody FIS Grand Prix Wisła 2021. W związku z organizacją konkursu oraz licznymi remontami na odcinku trasy prowadzącej do Wisły, należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy, jak zawsze, będą czuwali policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

2021-07-14 12:45:36 Policja Cieszyn 1133


Policja Cieszyn
 Policja Cieszyn

W dniach od 16 do 18 lipca na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbędą się treningi, kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Już w piątek 16 lipca o 15.15 rozpoczną się oficjalne treningi skoczków, a następnie kwalifikacje. Tego dnia nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu w rejonie skoczni. Zawody, których rozpoczęcie zaplanowano na sobotę 17 lipca o godzinie 12:00 (seria próbna, konkurs indywidualny rozpocznie się o 13.00), potrwają do niedzieli. Tak jak w poprzednich latach, przed rozpoczęciem konkursu zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie skoczni. W sobotę i niedzielę, od godz. 12.00 (w razie potrzeby) do zakończenia zawodów, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Malinka - od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia i Czarne, aż do skrzyżowania z ul. Koszarzyska. Jednym pasem jezdni będzie odbywał się ruch pojazdów, a drugim będą mogli poruszać się piesi. W tym miejscu ruchem kierować będą policjanci drogówki.

Uwaga kierowcy!

W rejonie skoczni po zakończeniu zawodów ruch pojazdów może być utrudniony w związku z opuszczeniem terenu skoczni przez kibiców. Policjanci zwracają się z apelem do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i bezwzględne respektowanie poleceń służb porządkowych i policjantów!

Po zakończeniu konkursu, w celu uniknięcia utrudnień w ruchu, zalecamy powrót do domów objazdem DW 942 przez Szczyrk. Trasą alternatywną pozostaje również droga przez Czechy- w tym wypadku należy skorzystać z DW941 prowadzącą przez Istebną oraz odcinka DW943 w Jaworzynce w kierunku Janowic ( przypominamy, że nadal konieczne jest śledzenie wewnętrznych regulacji PL i RCZ dotyczące przekraczania granicy ze względu na możliwe ewentualne modyfikacje spowodowane stanem pandemii w Europie: https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx, informacje dostępne również na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy)

Parkingi dla uczestników imprezy:

- od strony centrum miasta: 
P-1. Parkingi przy ul. Malinka („Zajazd u Grażyny”) – 100 pojazdów osobowych,
P-2. Parking przy ul. Malinka (naprzeciw „Zajazdu u Grażyny”) – 80 samochodów osobowych,
P-3. Parking przy ul. Malinka (naprzeciw DW Geovita”) – 100 samochodów osobowych,
P-4. Parking przy ul. Wyzwolenia (przy wyciągu narciarskim „Nowa Osada”) – 300 samochodów osobowych,
P-5. Parking przy ul. Wyzwolenia – Jonidło teren KS Ustronianka – 400 samochodów osobowych,
 

Pojemność parkingów od strony centrum Wisły - 1000 samochodów osobowych i 15 autobusów

- od strony Szczyrku:
P-6. Parking przy ul. Malinczanów – 100 samochodów osobowych
P-7. Parking przy ul. Malinka (za skocznią) – 100 samochodów osobowych
P-8. Parking przy ul. Malinka (wyciąg „Klepki”) – 200 samochodów osobowych
P-9. Parking przy ul. Malinka (wyciąg „Cieńków”) – 200 samochodów osobowych

Pojemność parkingów od strony Szczyrku - 600 samochodów osobowych