reklama

Ekskluzywny narożnik, czy kanapa? Dokonaj właściwego wyboru!
Narożnik, czy kanapa? Wbrew pozorom nie jest to łatwy wybór. Każde z tych mebli ma swoje wady i zalety. Ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, co jest lepsze, gdyż każda osoba ma inne wymagania względem nich. Tym cięższy jest wybór, jeśli planujesz zakupić taki mebel z wyższej półki. Naturalne jest to, że wydając dużą sumę pieniędzy, wolałbyś być pewnym, że spełni on twoje oczekiwania. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to warto zajrzeć do tego tekstu i dowiedzieć się, czy lepsze będą dla ciebie ekskluzywne narożniki, czy może kanapy.

sofa-184555_1920
 sofa-184555_1920

Od czego zacząć?

Przede wszystkim musisz zrozumieć pewną kwestię. Jeśli chcesz kupić ekskluzywny narożnik lub sofę, to raczej będziesz musiał wydać na nie sporą sumę pieniędzy. Jeśli to Cię nie odstrasza, to dobrze. To znaczy, że z pewnością znajdziesz odpowiedni produkt. I nie możesz pójść w takim wypadku na żadne ustępstwa! Jeśli płacisz za artykuł najwyższej jakości, to taki właśnie powinieneś otrzymać. W pełni odpowiadający twoim standardom. Przykładowo, jeśli jesteś zwolennikiem narożników, ale bardziej odpowiada Ci obicie w jakiejś kanapie, to zapytaj sprzedawcę, czy dany narożnik nie występuje w innych wersjach. Często można dobrać rodzaj obicia, do swojego gustu. 

Ile miejsca potrzebujesz?

Przy wyborze mebli do siedzenia, swoje rozważania powinieneś rozpocząć od bardzo istotnej sprawy. Od tego, jak wiele osób taki mebel ma pomieścić. Co prawda zarówno narożniki, jak i sofy występują w różnych wielkościach, lecz w pierwszym przypadku zawsze będziesz miał trochę więcej miejsca. Tym bardziej że na rynku jest wiele modeli z chowanymi wewnątrz pufami. Więc jeśli potrzebujesz czegoś, dla dużej rodziny, to prawdopodobnie powinieneś zainteresować się narożnikami. To znaczy, jeśli pokój, do którego chcesz wstawić narożnik, jest odpowiednio duży. W innym wypadku sprawić, że będzie wyglądał śmiesznie.

Jeśli natomiast odpowiada Ci mniejszy mebel, to zarówno sofy, jak i małe narożniki powinny być odpowiednie. W tym wypadku wystarczy jedynie pomierzyć, który bardziej będzie pasował do pokoju, w którym chcesz go wstawić. Kanapy będą lepiej prezentować się w mniejszych pomieszczeniach. Sprawią, że będą wydawały się bardziej przestronne.

Zadbaj o dobry sen

Zakładamy, że ekskluzywne siedziska, raczej nie będą Ci służyły za łóżko. Weź jednak pod uwagę, że w razie przybycia gości, gdzieś trzeba ich będzie przenocować. Świetnym rozwiązaniem jest funkcja spania. Jest to o tyle istotne, że, w żaden sposób nie psuje wyglądu mebla. W zasadzie możesz jej w ogóle nie używać, ale w razie czego nie będziesz musiał odstępować swojego łóżka znajomym. Zarówno ekskluzywne narożniki, jak i kanapy można zmienić w wygodne łóżka. Koniecznie sprawdź, czy model, którym jesteś zainteresowany, jest jednym z nich. Warto też zwrócić uwagę na to, czy łóżko, po rozłożeniu będzie wygodne. 

Aneks kuchenny w salonie? To już nie problem

Mieszkania w nowym budownictwie często są projektowane bez typowej kuchni, a z aneksem kuchennym, połączonym z salonem. Dla niektórych osób może to być problem, ze względów estetycznych, gdyż nie ma typowego oddzielenia części kuchennej, od strefy relaksu. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się ekskluzywny narożnik. Dlaczego? Przede wszystkim, jeśli ustawimy go w odpowiedni sposób, to stworzy on widoczną granicę, między tymi dwoma strefami. Wizualnie zmniejszy to nieco pomieszczenie, jednak w pewien sposób oddzieli kuchnię od salonu, bez potrzeby stawiania tam ścianki. A czemu nie wystarczy do tego zwyczajny narożnik? Dlaczego musi być ekskluzywny? Nie musi. Każdy spełni to zadanie lepiej lub gorzej. Jednak mebel z najwyższej klasy sprawi, że nie będzie to wyglądało jak furtka do domu, a brama do pałacu.Planujesz zakup foteli? Znajdź na nie miejsce!

Jeżeli rozważasz dokupienie do narożnika fotela lub dwóch, to czeka Cię nie lada wyzwanie. Duże, ekskluzywne narożniki same w sobie zajmują sporo miejsca. Przy każdym następnym meblu, będziesz miał coraz mniej przestrzeni na życie. W takim wypadku lepiej sprawdzi się kanapa. Jest podłużna i na obu jej krańcach można postawić fotele lub pufy. Jeśli wybierzesz takie samo obicie, to będą się ze sobą świetnie komponowały.

Z drugiej strony ludzie po to kupują duże narożniki, żeby uniknąć potrzeby wydawania pieniędzy, na inne meble, służące do relaksu w salonie. Nie jest rozważnym, aby każdy centymetr mieszkania zapełnić niepotrzebnymi rzeczami. Ale jeśli w dalszym ciągu zależy Ci zarówno na narożniku, jak i fotelach, to zawsze możesz kupić mniejszy model, postawić go bliżej rogu pokoju, a fotele ustawić w taki sposób, aby zyskać jak najwięcej miejsca. Wystarczy użyć wyobraźni.

Ekskluzywne narożniki, czy kanapy? Poznaj werdykt!

Pomimo tego, że wybór mebli, jest bardzo osobistą decyzją, to lepiej w mieszkaniu lub domu sprawdzi się ekskluzywny narożnik. Jeśli chcesz kupić naprawdę dobry produkt i masz na to fundusze, to możesz znaleźć ciekawe modele. Z regulowanymi zagłówkami, pokryte skórą, funkcją łóżka, a nawet schowkami na swoje rzeczy. Za przykład może posłużyć narożnik Ottava W193, ze sklepu Kler, z obiciem wykonanym z beżowej skóry. Zdjęcia, ukazane na stronie sklepu dosyć dobrze odzwierciedlają, w jaki sposób ekskluzywny narożnik komponuje się z resztą pomieszczenia. Decyzja oczywiście należy do Ciebie, ale korzyści płynące z narożników są niezaprzeczalne.