reklama

APELUJEMY O PEŁNĄ KONCENTRACJĘ PODCZAS KORZYSTANIA Z DROGI!
W niespełna 90 minut na terenie powiatu miały miejsce trzy bardzo groźne zdarzenia

2023-09-07 09:32:20 Policja 590


Policja
 Policja

Wczoraj, w niespełna 90 minut na terenie powiatu miały miejsce trzy bardzo groźne zdarzenia, w których o krok było od tragedii. Na całe szczęście wszystkie zakończyły się dobrze dla uczestników. Bez względu na porę dnia, roku niezmiennie apelujemy o pełną koncentrację podczas korzystania z drogi!

 Wszystko zaczęło się o 14.20. To właśnie o tej godzinie miały miejsce dwa pierwsze, bardzo groźne zdarzenia. Dyżurny otrzymał najpierw informację o tym, że w Hażlachu, w rejonie skrzyżowania ulic Cieszyńskiej i Spokojnej, kierujący osobówką wypadł z drogi i wywrócił pojazd. Nie mógł wyjść z samochodu i potrzebna była pomoc ratowników medycznych… W tym samym momencie miał miejsce wypadek na drodze krajowej 81 w Ochabach Wielkich, gdzie jednym z uczestników była kierująca motorowerem. I tu była potrzebna natychmiastowa reakcja służb ratowniczych. Utrudnienia w obu miejscach trwały kilkadziesiąt minut. Policjanci szybko zareagowali i chwilę po zdarzeniach wprowadzili ruch wahadłowy, żeby przywrócić ruch na drogach. Kilkadziesiąt minut po tych zdarzeniach policjanci otrzymali kolejną informację o wypadku w Istebnej- tym razem 8-letnia dziewczynka została potrącona przez kierującego renaultem po tym, jak z terenu posesji wjechała na jezdnię…

Wszystkie zdarzenia wyglądały bardzo groźnie i mogły mieć swój tragiczny finał… Na całe szczęście dla ich uczestników skończyły się dobrze. Mundurowi ustalili, że przyczyną pierwszego zdarzenia było zaśnięcie. Kierowca passata nie odniósł poważnych obrażeń i może mówić o wielkim szczęściu- za spowodowanie zdarzenia został ukarany mandatem karnym. Co do przebiegu drugiego zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca motorowerem 32-latka nieprawidłowo zmieniała pas ruchu i uderzyła w volvo, które poruszało się lewym pasem w kierunku Katowic. 76-letni kierowca samochodu oraz uczestniczka byli trzeźwi. 32-latka w wyniku zdarzenia doznała złamania kończyny- biorąc pod uwagę natężenie ruchu na tej drodze, pomimo odniesionych ran, ona również może mówić o sporym szczęściu. Ostatnie zdarzenie świadczy o tym, że w każdej chwili, w każdym miejscu na drodze, poruszając się dowolnym pojazdem należy zachować pełną koncentrację, skupienie i panowanie nad pojazdem. Można tylko przypuszczać co by się stało, gdyby kierowca renaulta sięgał na przykład po telefon komórkowy albo przez niego rozmawiał … Pierwsze, wstępne ustalenia z miejsca zdarzenia wskazują na to, że 8-latka bawiła się na terenie posesji i wyjechała na rowerze na drogę wprost pod przejeżdżający pojazd. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie po dokładnych badaniach na całe szczęście nie stwierdzono u niej obrażeń zagrażających życiu.

Po raz kolejny apelujemy, aby bez względu na porę dnia, roku niezmiennie zachowali pełną koncentrację podczas korzystania z drogi! Niech te zdarzenia z ostatniej doby będą przestrogą dla każdego. 64-latek, 32-letnia kobieta, 8-letnia dziewczynka, jej rodzice… to osoby, które na pewno do końca życia będą o tym pamiętać, a my korzystajmy z doświadczeń, a nie doświadczajmy.