reklama

5 pomysłów na pokój młodzieżowy
Idealny pokój dla dorastającego dziecka łączy kilka funkcji. Jest sypialnią, miejscem do nauki, ale także przestrzenią, gdzie nastolatek może się zrelaksować. Jak sprawić, aby nasza pociecha czuła się u siebie wygodnie i swobodnie?

2020-10-19 11:39:40 Artykuł Partnera 1240


Pexels
 Pexels

Lokator z burzą hormonów

 

Starszy uczeń miewa znacznie więcej zainteresować niż małe dziecko. To jeden z powodów, dla którego bardzo pragnie przestrzeni tylko dla siebie. W wariancie idealnym jest to osobny pokój. Co powinno się w nim znaleźć?

 

1. Wygodna strefa sypialniana to podstawa wypoczynku. Organizm, który rośnie i intensywnie się rozwija, potrzebuje czasu na regenerację. Godne uwagi są łóżka piętrowe młodzieżowe, zwłaszcza w pokoju, które nasza pociecha dzieli z rodzeństwem. Dwa odrębne miejsca do spania zajmują tyle samo przestrzeni co model jednoosobowy. Szerokość łóżka dla nastolatka to minimum 90 cm. W sklepie są do nabycia razem z pasującym materacem.

 

2. Dobre oświetlenie sprzyja nauce i odpoczynkowi. Warto zainwestować nie tylko w oświetlenie ogólne, ale także punktowe. Mogą doświetlić kącik czytelniczy lub łóżka piętrowe młodzieżowe, zarówno na górnej, jak i dolnej kondygnacji. Lampka nocna lub na biurko powinna mieć ruchome ramię, które ułatwia kierowaniem światła w konkretne miejsce.

 

3. Szafki nocne, półki i regały to miejsca, na których lądują rzeczy ważne dla nastolatka. Warto w nie inwestować, ponieważ to one służą do eksponowania nastoletnich pasji i zainteresowań. Niektóre półki są zespolone z innymi meblami jak łóżka piętrowe młodzieżowe. Młody lokator nie musi nawet wstawać z łóżka, aby sięgnąć po ulubioną książkę czy tablet.

 

4. Miejsce do nauki, czyli biurko z wygodnym krzesłem. Może stanowić odrębny mebel lub w wariancie modułowym być częścią łóżka. Ważne, aby można je było dopasować do wzrostu dziecka. Kącik do nauki powinno się urządzać w pobliżu okna i dostępu do światła dziennego. Idealne biurko ma szuflady lub szafki, dzięki którym łatwiej utrzymać porządek.

 

5. Młodzieżowy design to element, na który młody człowiek zwraca uwagę. Wybierając łóżka piętrowe młodzieżowe, półki lub szafki warto szukać modeli, które są wykonane w ulubionej kolorystyce naszej pociechy. Mocniejszy akcent kolorystyczny, industrialny sznyt to coś, co zachwyci nastolatka. Pokój starszego dziecka jest nie tylko jego azylem, ale także miejscem, które pokaże wybranym znajomym. Jego wygląd ma więc ogromne znaczenie.

Ważnym elementem wnętrza jest też kolorystyka ścian. Może być jednolita, ale ciekawie prezentuje się pokój, w którym odrębny kolor akcentuje każdą część, np. do spania, nauki czy rekreacji.