reklama

Wpadł na gorącym uczynku włamania
Policjanci patrolu interwencyjnego cieszyńskiej komendy zatrzymali obywatela Czech, który usiłował włamać się do samochodu ciężarowego

2021-06-22 15:18:35 Policja Cieszyn 108


Policja Cieszyn
 Policja Cieszyn

Policjanci patrolu interwencyjnego cieszyńskiej komendy zatrzymali obywatela Czech, który usiłował włamać się do samochodu ciężarowego. 29-latek podjął próbę ucieczki, ale został szybko zatrzymany i obezwładniony przez mundurowych. Odpowie również za kradzież trzech rowerów wartych ponad 5000 zł, zniszczenie mienia na kwotę 5000 zł oraz posiadanie narkotyków. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu, w środę po godzinie 23, policjant dyżurny cieszyńskiej jednostki skierował policjantów ogniwa patrolowego na ulicę Przykopa w Cieszynie. Mundurowych o tym, że jakiś mężczyzna usiłuje włamać się do pojazdu, poinformował świadek zdarzenia. Policjanci po chwili byli już na miejscu interwencji. Na ich widok sprawca zdarzenia zaczął uciekać i usiłował się ukryć w zaparkowanym na ternie parkingu samochodzie. Policjanci szybko go obezwładnili i zatrzymali. Sprawcą zdarzenia okazał się 29-latek zza Olzy. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim nie tylko łom, ale również blisko 3 gramy metamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie czynności policjanci ustalili również, że 29-latek jest odpowiedzialny za kradzieże rowerów na terenie miasta. Obywatel Czech usłyszał już zarzuty usiłowania włamania, zniszczenia mienia oraz kradzieży rowerów. Łączne straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni, wynoszą ponad 10 tysięcy złotych. 29-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Przestępstwa, które popełnił, zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.