reklama

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany!
Za zabójstwo grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.

2021-01-18 09:22:53 Policja Cieszyn 1530


Policja Cieszyn
 Policja Cieszyn

Policjanci z Ustronia zatrzymali 54-latka, który podejrzewany jest o zabójstwo starszego o dwa lata mężczyzny. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Dzięgielowie. Na miejscu pracowali policjanci oraz prokurator. Zatrzymany usłyszał już zarzut zabójstwa, do którego się przyznał. Został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.

Dyżurny ustrońskiego komisariatu w czwartek wieczorem odebrał zgłoszenie, w którym został poinformowany, że w jednym z domów w Dzięgielowie ma znajdować się ciało mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji oraz pogotowie. Policjanci szybko zjawili się we wskazanym miejscu. Niestety w momencie podjęcia interwencji 56-latek już nie żył. Jego ciało mundurowi ujawnili w garażu budynku, poprzez który sprawca na co dzień wchodził do domu.

Policjanci  podczas czynności na miejscu zdarzenia zauważyli 54-letniego mieszkańca budynku, który był pod wpływem alkoholu. Agresywny mężczyzna został natychmiast obezwładniony i zatrzymany przez policjantów z Ustronia, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględziny
i zabezpieczyli ślady z miejsca zbrodni. Policjanci ustalili i przesłuchali pierwszych świadków. Trwające dobę intensywne czynności policjantów doprowadziły do zebrania dowodów, dzięki którym sprawcy przedstawiono zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

Policjanci ustalili, że 54-letni mężczyzna w ten dzień wspólnie z ofiarą spożywał alkohol. Między nimi doszło do kłótni, podczas której sprawca uderzył ciężkim narzędziem ofiarę, w wyniku czego 56-latek zmarł na miejscu zdarzenia.

Na wniosek prokuratury cieszyński sąd postanowił zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Cieszynie.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.