reklama

Ogrzewanie gazem płynnym dla przemysłu – dlaczego warto?

2020-08-28 10:19:59 SN 1223


ogrzewanie gazem
 ogrzewanie gazem

Ogrzewanie gazem ze zbiornika to rozwiązanie dedykowane nie tylko gospodarstwom domowym, ale również firmom działającym w różnych sektorach przemysłu. Gaz płynny jest uniwersalnym paliwem, które doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach.

Gaz ze zbiornika w przemyśle – zastosowanie

Jednym z największych atutów, jakimi odznacza się gaz płynny ze zbiorniki, jest wszechstronność zastosowania. Lista branż przemysłowych, które korzystają z gazu ze zbiornika, jest bardzo długa. Znajdują się na niej firmy takie jak m.in.: piekarnie, masarnie, suszarnie i lakiernie, a także zakłady metalurgiczne. Gaz płynny używany jest również w gastronomii, turystyce, ceramice budowlanej oraz w drogownictwie.

Zalety gazu płynnego ze zbiornika

Gaz płynny jest paliwem niezwykle wydajnym, co wynika z jego wysokiej kaloryczności – kilkakrotnie większej w porównaniu z wieloma paliwami stałymi. Oczywiście warto postawić na produkt spełniający wymogi z zakresu jakości, np. od Amerigas. Ponadto za stosowaniem gazu płynnego w przemyśle przemawiają względy ekologiczne – mowa tu bowiem o paliwie, które spala się praktycznie w 100 proc., nie wydzielając przy tym szkodliwych dla środowiska substancji. Zawartość zbiornika starcza na długo nawet przy intensywnym użytkowaniu. Jego napełnianiem zajmuje się w ramach umowy dostawca, np. Amerigas. Opinie 2019 użytkowników przekonują do zapoznania się z ofertą dla biznesu, jaką posiada wspomniana firma.

Wygoda i oszczędność

W przemyśle umowę na dostawy gazu płynnego warto zawrzeć z paru powodów. Dzięki nowoczesnym systemom telemetrycznym można na bieżąco kontrolować poziomu gazu w zbiorniku. Ponadto dostawca zapewnia wsparcie techniczne oraz proponuje różne rodzaje rozliczeń. Największą popularnością cieszą się pakiety rozliczeniowe ze stałą ceną gazu przez cały rok – taka opcja ma ten plus, że ułatwia planowanie firmowego budżetu. Umowa gwarantuje ciągłość dostaw paliwa oraz montaż całej instalacji. Firmy mają do wyboru zbiorniki montowane pod ziemią i modele naziemne o pojemności dostosowanej do konkretnych potrzeb.

https://www.amerigas.pl/