reklama

Kocioł na pellet – ogrzewanie dla wygodnych
Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór urządzeń do ogrzewania domu. Nie wszystkie jednak spełniają normy emisyjne zgodne z dyrektywą UE Ecodesign. Jednym z najbardziej polecanych systemów grzewczych jest wysokiej sprawności energetycznej kocioł CO na pellet. Ekologiczne urządzenie służy do spalania biomasy pochodzącej z odpadów drzewnych. Nowoczesne kotły są wygodne oraz bezpieczne w użytkowaniu. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze urządzenie grzewcze.

2021-03-25 12:33:10 Artykuł Partnera 1193


najlepsze-kotly-pelletowe-metalteres
 najlepsze-kotly-pelletowe-metalteres

Parametry techniczne kotła CO na pellet

 

W ofercie firmy Metalteres znajduje się aż 6 typów pieców do spalania biomasy o nominalnej mocy od 12 do 45 kW. Oferowane urządzenia idealnie nadają się do montażu zarówno w nowym domu, jak i do modernizacji kotłowni w starym budynku. Kotły na pellet renomowanego producenta systemów grzewczych są ekologiczne oraz bezpieczne dla środowiska. Przede wszystkim spełniają wymagania programu "Czyste Powietrze". Urządzenia są intuicyjne i proste w obsłudze, a także posiadają wiele przydatnych funkcji.

 

O czym należy pamiętać, wybierając kocioł CO na pellet? Warto zwrócić uwagę na parametry techniczne, takie jak:

  • sprawność – od 92,6 do 96 %,
  • zakres mocy – od 3,6:12 do 13,5:45 kW,
  • klasa efektywności energetycznej/ certyfikat Ecodesign – A+ lub A++,
  • pojemność zbiornika paliwa i wodna,
  • wielkość, zasilanie oraz masa urządzenia.

 

Nowoczesne kotły na pellet firmy Metalteres są w pełni automatyczne. Najnowszej generacji sprzęt został wyposażony w palnik wrzutkowy i podświetlany wyświetlacz umożliwiający kontrolę nad urządzeniem. Wyszczególnienie parametrów technicznych znajduje się na stronie https://www.metalteres.com.pl/pl/produkty/biopaliwo-typu-pelet.

 

Atuty kotła CO na pellet

ECO PELL to kocioł do spalania biomasy o grubości 6-8 mm, w którym zastosowano innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Kocioł CO na pellet firmy Metalteres został wyposażony w obrotową komorę nadmuchową i spalania. Dzięki temu sam oczyszcza się z popiołów czy zgorzeli. Bezawaryjna praca palnika znacznie przedłuża jego żywotność. Zapalarka znajduje się w miejscu, które gwarantuje szybkie rozpalanie.

 

Kocioł na pellet łączy walory funkcjonalne z estetycznymi. Urządzenie zapewnia komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacji. Poza tym wyróżnia się maksymalną żywotnością oraz stylowym designem, który doskonale wkomponuje się w każde pomieszczenie. Urządzenia do ekologicznego ogrzewania domu występują w wersji do układu otwartego lub zamkniętego. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie internetowej producenta!