reklama

FIS Grand Prix Wisła 2020 - organizacja ruchu

2020-08-20 05:00:00 Policja Cieszyn 815


Policja Cieszyn
 Policja Cieszyn

W weekend od 21 do 23 sierpnia w Wiśle obędą się zawody FIS Grand Prix Wisła 2020. W związku z organizacją konkursu oraz licznymi remontami na odcinku trasy prowadzącej do Wisły należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie i w obrębie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwali policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

W dniach od 21 do 23 sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbędą się treningi, kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Już w piątek 21 sierpnia o 16.00 rozpoczną się oficjalne treningi skoczków, a następnie kwalifikacje. Tego dnia nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu w rejonie skoczni. Zawody, których rozpoczęcie zaplanowano na sobotę 22 sierpnia o godzinie 16.30 (seria próbna, konkurs indywidualny rozpocznie się o 17.30), potrwają do niedzieli. Tak jak w poprzednich latach, przed rozpoczęciem konkursu zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie skoczni. W sobotę i niedzielę od godz. 14.00 do zakończenia zawodów zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Malinka - od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia i Czarne, aż do skrzyżowania z ul. Koszarzyska. Jednym pasem jezdni będzie odbywał się ruch pojazdów, a drugim będą mogli poruszać się piesi. W tym miejscu ruchem kierować będą policjanci drogówki.

Uwaga kierowcy!

W rejonie skoczni po zakończeniu zawodów ruch pojazdów może być utrudniony w związku z opuszczeniem terenu skoczni przez kibiców. Policjanci zwracają się z apelem do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i bezwzględne respektowanie poleceń służb porządkowych i policjantów!

Po zakończeniu konkursu, w celu uniknięcia utrudnień w ruchu, zalecamy powrót do domów objazdem DW 942 przez Szczyrk. Trasą alternatywną pozostaje również droga przez Czechy- w tym wypadku należy skorzystać z DW941 prowadzącą przez Istebną oraz odcinka DW943 w Jaworzynce w kierunku Jasnowic. 

Parkingi dla uczestników imprezy:

- od strony centrum miasta: 
P-1. Parkingi przy ul. Malinka („Zajazd u Grażyny”) – 100 pojazdów osobowych,
P-2. Parking przy ul. Malinka (naprzeciw „Zajazdu u Grażyny”) – 80 samochodów osobowych,
P-3. Parking przy ul. Malinka (naprzeciw DW Geovita”) – 100 samochodów osobowych,
P-4. Parking przy ul. Wyzwolenia (przy wyciągu narciarskim „Nowa Osada”) – 300 samochodów osobowych,
P-5. Parking przy ul. Wyzwolenia – Jonidło teren KS Ustronianka – 400 samochodów osobowych,
 

Pojemność parkingów od strony centrum Wisły - 1000 samochodów osobowych i 15 autobusów

- od strony Szczyrku:
P-6.Parking przy ul. Malinczanów – 100 samochodów osobowych
P-7. Parking przy ul. Malinka (za skocznią) – 100 samochodów osobowych
P-8. Parking przy ul. Malinka (wyciąg "Klepki") – 200 samochodów osobowych
P-9. Parking przy ul. Malinka (wyciąg „Cieńków”) – 200 samochodów osobowych

Pojemność parkingów od strony Szczyrku - 600 samochodów osobowych