reklama

Cieszyn: Uratowana w ostatniej chwili
Desperatka stała na moście. Na widok radiowozu zaczęła się przechylać na drugą stronę barierki

2021-04-15 09:34:15 Policja Cieszyn 1822


Policja Cieszyn
 Policja Cieszyn

Policjanci z cieszyńskiej komendy uratowali 35-latnią kobietę, która próbowała targnąć się na swoje życie. Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii. Policjanci powstrzymali ją przed desperackim krokiem w ostatniej chwili.
niebieski sygnał uprzywilejowania radiowozu policyjnego, w tle blok mieszkalny

W niedzielę wieczorem po godzinie 21 oficer dyżurny policji w Cieszynie został powiadomiony o tym, że 35-letnia mieszkanka Cieszyna zamierza popełnić samobójstwo. Według zebranych przez dyżurnego, informacji kobieta miała udać się na jeden z mostów w Cieszynie. Policjant dyżurny natychmiast skierował tam patrol interwencyjny. Po chwili policjanci byli już na miejscu. Sytuacja była bardzo poważna. Desperatka stała na moście. Na widok radiowozu zaczęła się przechylać na drugą stronę barierki. Policjanci wiedzieli, że liczy się każda sekunda. Natychmiast ruszyli w jej stronę i w ostatniej chwili ją powstrzymali. 35-latka została przekazany ratownikom medycznym i przewieziony do szpitala. Dzięki zdecydowanej reakcji mundurowych kobiecie w porę udzielona została pomoc i nie doszło do tragedii. Z blisko dwoma promilami alkoholu w organizmie trafiła do izby wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu została jej udzielona pomoc specjalisty.

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego — nie każdy jednak ma przyjazne lub świadome otoczenie, które pomoże z niego wyjść, doradzi jak rozwiązać problemy lub wesprze w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Można to zmienić, wybierając się do specjalistów (psychologów, psychiatrów) działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego pod numerem telefonu 800 70 2222.